Ta metoda znakowania w aluminium to jedna ze sprawdzonych metod znakowania, którą wykorzystuje się przy trwałym znakowaniu powierzchni metalowych. Grawerowanie laserowe pozwala znakować powierzchnie w bardzo szybki sposób i jednocześnie gwarantuje najwyższą trwałość wykonania. Technologia laserowa znana jest i doceniana ze względu na swoją produktywność i wydajność. Grawerowanie laserowe polega na zmniejszeniu wierzchniej warstwy materiału.

Na powierzchnie znakowania kierowana jest wiązka promienia laserowego, która rzeźbi nawet bardzo precyzyjne wzory. Ta metoda pozwala na praktycznie każde, dowolne zdobienie. Grawerowanie laserowe nie boi się nawet tych drobnych, nieregularnych kształtów.

Grawerowanie laserowe jest odporne na wszelkiego rodzaju środki chemiczne, warunki atmosferyczne, wodę i promienie słoneczne. Ta metoda znakowania charakteryzuje się wysoką elegancją i precyzją wykończenia każdego detalu. Grawer łączy w sobie nowoczesność i szykowność.

Metoda ta doskonale sprawdzi się przy grawerunku gadżetów reklamowych takich jak pendrivy lub powerbanki. Ta technologia sprawia, że gadżety są doskonałą propozycją dla klientów i kontrahentów danej firmy.

Grawerowanie laserowe posiada same wady, jakimi są precyzja, trwałość, czystość wykonania grawera, możliwość powtórki logotypów, dzięki czemu uzyskamy artykuły o niemal identycznym logotypie, szybkość wykonania danego znakowania oraz bezpieczeństwo, które towarzyszy przy współpracy z maszyną laserową.