Druk cyfrowy UV polega na tym, że tusz którym został wykonany nadruk jest utwardzony pod wpływem światła UV. To światło UV uodparnia nadruk na promienie słoneczne, wodę, wilgoć i na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne. Światło UV zapewnia również intensywne kolory, które nadają produktowi idealnego krycia i przyczepności.

Kolejną dobrą stroną druku cyfrowego UV jest to, że na tworzywach nie występuje konieczność wykonywania kosztownych matryc, tylko dostępna jest możliwość druku w pełnym kolorze. Można stosować białe tusze oraz istnieje możliwość nadruku na ciemnych i bezbarwnych powierzchniach.

Druk cyfrowy można stosować na różnego rodzaju powierzchniach do których należą: akryl, pianki PCV, poliester, skóra, laminaty, oprawy skóropodobne, drewno, płótno, ceramika, szkło, stal i aluminium.

Druk cyfrowy UV wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, które dają Klientom pewność, że trwałość i jakość spełnią ich oczekiwania. Nadruk na każdej powierzchni prezentuje się idealnie i jest odporny na działanie wiele szkodliwych czynników zewnętrznych.

Jego fotograficzny nadruk nie ulega zniszczeniu pod wpływem wody, wilgotności czy promieni słonecznych. Druk cyfrowy wykonany jest starannie i sumiennie. Zaletami stosowania druku cyfrowego UV to to, że można wybierać pełną gamę kolorystyczną, nie poniesiemy ogromnych kosztów nawet przy niewielkim nakładzie.

Możliwa jest personalizacja nadruku, która daje ogromne możliwości w kwestii projektu danego nadruku, trwałość i odporność na warunki atmosferyczne oraz doskonałą jakość nadruku, który idealnie przylega do dowolnego podłoża.